Latviski

Mīti nedrīkst būt šķērslis ES fondu ieguldīšanai

print

Uzsverot šobrīd pieejamās ES fondu atbalsta iespējas, preses konferencē Finanšu ministrija prezentēja kampaņas #ESparTevi nākotnes vizualizācijas platformu, kurā iespējams izveidot savu vīziju par valsts attīstību ar ES fondu investīcijām. Izmantojot nākotnes vizualizācijas platformu, kas pieejama mājas lapā www.espartevi.lv, iespējams iztēloties, kā ieguldīt ES fondu finansējumu un kādus ieguvumus tas sniegs ES fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda laikā.

Lai piedalītos savas apkārtējās vides, sabiedrības un valsts attīstīšanā nepieciešams vien atklāt iespējas īstenot savu ideju un spert pirmo soli. 

Pieņēmums, ka ES fondu ieviešana ir pārāk sarežģīta, lai būtu vērts mēģināt, ir mīts. Fondu ieviešanā ir nepieciešami spēles noteikumi, kuriem sekojot, nonākam pie sekmīga rezultāta. Tādējādi ir iespējams panākt vienošanos starp visām iesaistītajām pusēm un atrast viedokļu dažādībā zelta vidusceļu, lai ieguldījums būtu maksimāli mērķtiecīgs un noderīgs,” norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ES fondu jautājumos Armands Eberhards.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sniedz informāciju par pieejamo ES fondu finansējumu, organizē projektu atlases, konsultē par ES fondu projekta sagatavošanu un īstenošanu, slēdz līgumus ar finansējuma saņēmējiem, kā arī sniedz nepieciešamo atbalstu projekta ieviešanas laikā. Tāpat uzņēmumiem pieejamas dažādas ES fondu atbalsta iespējas finanšu instrumentu formā, kurus sniedz Attīstības finanšu institūcija “Altum”. Tieši finanšu instrumenti – garantijas, riska kapitāls un aizdevumi – ir nākotnes ES fondu atbalsts uzņēmumiem, nodrošinot iespēju atbalstīt jaunus un jaunus uzņēmumus, reinvestējot atmaksāto finansējumu.

Līdz š.g. 15. novembrim apstiprināti MK noteikumi jau par 80,7% no kopējā ES fondu finansējuma summas 3,6 miljardu eiro apmērā. Līdz šim CFLA ir izsludinājusi projektu atlases par vairāk kā diviem miljardiem eiro ES fondu finansējuma. Atlašu ietvaros CFLA izvērtējusi un apstiprinājusi 156 projektu iesniegumus – tajos paredzētais kopējais finansējums pārsniedz 1,5 miljardus eiro. Savukārt projektu līgumus CFLA ar finansējuma saņēmējiem ir noslēgusi jau par gandrīz trešdaļu Latvijai šajā plānošanas periodā pieejamā ES fondu atbalsta. Līdz 15. novembrim projektos saņemti maksājumi par 4,9% ES fondu investīciju jeb 218 miljoniem eiro.

Saņem vairāk informācijas  par savam uzņēmumam vai biznesa idejai atbilstošāko ES programmu pie mūsu klientu konsultantiem: info@demarsch.lv / +371 67374113.